S-1170B33UC-OTSTFG by ablic inc
Image is representational - see mfr. specs
S-1170B33UC-OTSTFG
ABLIC Inc
LDO Regulator Pos 3.3V 0.8A 6-Pin(5+Tab) SOT-89 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: S1170B33UCOTSTFG
Supplier:
ABLIC Inc
Part No:
S-1170B33UC-OTSTFG
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
REEL
Line Regulation:
0.3 %/V
Accuracy:
±1 %
Load Regulation:
100 mV
Dimension:
4.5 x 2.5 x 1.5 mm