ABM3B-18.432MHZ-10-1-U-T by abracon
Image is representational - see mfr. specs
ABM3B-18.432MHZ-10-1-U-T
Abracon
SMD Crystal - 18.432MHZ ±10ppm - 10pF - Temp Stability: ±10ppm -10°C to + 60°C - Tape&Reel ...
DESCRIPTION
The ABRACON ABM3B-18.432MHZ-10-1-U-T is a surface mount device (SMD) crystal with a frequency of 18.432MHz and a temperature stability of ±10ppm from -10°C to +60°C. This crystal comes in a tape and reel packaging, making it convenient for automated assembly processes. It is ideal for applications that require precise timing and frequency control.