ABS071-32.768KHZ-6-T by abracon
Image is representational - see mfr. specs
ABS071-32.768KHZ-6-T
Abracon
SMD Low Profile Crystal - 32.768 kHz - ±20ppm Tolerance - 6pF - 70 kOhms ESR - 2-SMD - No Lead.
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The ABS071-32.768KHZ-6-T is SMD low profile crystal with dimensions: 0.126" L x 0.059" W x 0.035" H (3.20mm x 1.50mm x 0.90mm). Operating temperature range is from -40°C to 85°C.