ABS07-32.768KHZ-9-T by abracon
Image is representational - see mfr. specs
ABS07-32.768KHZ-9-T
Abracon
Low Profile SMD Crystal - 32.768KHZ ±20ppm - 9pF - -40°C to +85°C - Tape&Reel ...
DESCRIPTION
The ABRACON part ABS07-32.768KHZ-9-T is a low profile SMD crystal with a frequency of 32.768KHZ and a tolerance of ±20ppm. This crystal is designed with a capacitance of 9pF and can operate in a wide temperature range from -40°C to +85°C. It comes in a convenient tape and reel packaging for easy handling and installation in various electronic devices.