ABS25-32.768KHZ-T
AbraconSMD Crystal - 32.768KHZ ±20ppm - 12.5pF - -40°C to +85°C - Tape&Reel ...
DESCRIPTION
The ABRACON part ABS25-32.768KHZ-T is a surface mount (SMD) crystal with a frequency of 32.768KHZ and a tolerance of ±20ppm. It has a capacitance of 12.5pF and is designed to operate in a wide temperature range of -40°C to +85°C. This crystal comes in a convenient tape and reel packaging for easy handling and deployment in manufacturing processes.