AWCCA-50N50H35-C01-B by abracon
Image is representational - see mfr. specs
AWCCA-50N50H35-C01-B
Abracon
Wireless Charging Coil Assembly - 24µH - ±10% Tolerance - 1 Coil - 1 Layer - Receiver/Transmitter - 72m Ohm - 5.4A - Box.
RoHS Non-Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The AWCCA-50N50H35-C01-B is wireless charging coil assembly with dimensions: 1.96" L x 1.96" W x 0.13 " H (50.0mm x 50.0mm x 3.5mm). Operating temperature range is from -25°C to 85°C.