AWSZT-16.93CV-T
AbraconIndustrial Grade Ceramic Resonator - 16.93 MHz - ±0.5% Tolerance - ±0.3% Stability - 40 Ohms - Surface Mount - 1000pcs/Reel.
DESCRIPTION
The AWSZT-16.93CV-T is ceramic resonator with dimensions: 0.146" L x 0.122" W x 0.047" H (3.70mm x 3.10mm x 1.19mm). Operating temperature range is from -25°C to 85°C.