DA1A12BWD by aleph america
Image is representational - see mfr. specs
DA1A12BWD
Aleph America
Reed Relays 12VDC 850Ohm 0.5A SPST-NO (19.5x9.5x6.9)mm THT Dry
DESCRIPTION
Search Keywords: DA1A12BWD
Supplier:
Aleph America
Part No:
DA1A12BWD
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Type:
Dry
DC Coil Voltage:
12 V
Contact Arrangement:
SPST-NO
Maximum AC Switching Voltage:
N/A
Maximum DC Switching Voltage:
200 V
Maximum Carry Current:
1 A
Maximum Switching Current:
0.5 A
Maximum Switching Power:
10 W