AZ2110-1A-15DF by american zettler
Image is representational - see mfr. specs
AZ2110-1A-15DF
American Zettler
40A Mini Power Relay 15VDC coil SPST-NO
RoHS Compliant
Tray Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: AZ21101A15DF
Supplier:
American Zettler
Part No:
AZ2110-1A-15DF
COO:
CN
ECCN:
EAR99
350
Package Type:
Tray
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
15 V
Contact Arrangement:
SPST-NO
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
-55 to 125 °C