AZ2110-1C-110D by american zettler
Image is representational - see mfr. specs
AZ2110-1C-110D
American Zettler
40A Mini Power Relay 110VDC coil SPDT
DESCRIPTION
Search Keywords: AZ21101C110D
Part No:
AZ2110-1C-110D
DC Coil Voltage:
110 V
Contact Arrangement:
SPDT
Operating Temperature:
-55 to 100 °C