AZ755-1A-18DE by american zettler
Image is representational - see mfr. specs
AZ755-1A-18DE
American Zettler
20AMP Mini Power Relay 18VDC coil SPST-NO
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: AZ7551A18DE
Supplier:
American Zettler
Part No:
AZ755-1A-18DE
COO:
CN
ECCN:
EAR99
50
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
18 V
Contact Arrangement:
SPST-NO
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
-40 to 90 °C
IN STOCK: 49
Can Ship immediately
Buy all 49 in-stock or the regular minimum order quantity of 50