AZ8-1CH-12DEA by american zettler
Image is representational - see mfr. specs
AZ8-1CH-12DEA
American Zettler
Mini PC Board Relay 12VDC coil SPDT
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: AZ81CH12DEA
Supplier:
American Zettler
Part No:
AZ8-1CH-12DEA
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
TRAY
Relay Construction:
Non-Latching10725
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
12 V
Contact Arrangement:
SPDT10703
Mounting:
Through Hole10716
Termination Style:
PC Pin10727
Push to Test Button:
No10724
Led Indicator:
No10708
Operating Temperature:
-55 to 90 °C
Coil Resistance:
320 Ohm
IN STOCK: 1
Can Ship immediately
Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 10