HB12-1.7-AG by bel power solutions
Image is representational - see mfr. specs
HB12-1.7-AG
Bel Power Solutions
AC/DC Power Supply - Single-OUT - 12V - 1.7A - Case B. ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Ensure optimal performance of your electronic device with the use of this HB12-1.7-AG AC to DC power supply from Bel Power Solutions. It has a voltage of 12 V. This part's single output can handle a current up to 1.7 A. This part has a minimum operating temperature of 0 °C and a maximum of 70 °C.
Search Keywords: HB1217AG
Supplier:
Bel Power Solutions
Part No:
HB12-1.7-AG
COO:
IN
ECCN:
EAR99
30
DC Input Voltage:
N/A
Dimension:
123.7 x 101.6 x 53.34 mm
AC Input Voltage:
87 to 110,104 to 132,191 to 242,209 to 264 V