STV-H15-FSR by bel power solutions
Image is representational - see mfr. specs
STV-H15-FSR
Bel Power Solutions
Conn DIN 41612 F 15 POS 7.62mm Screw ST Panel Mount
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: STVH15FSR
Supplier:
Bel Power Solutions
Part No:
STV-H15-FSR
EAR99
10
Type:
DIN 41612
Gender:
F
Body Orientation:
Straight
Mounting:
Panel Mount
Pitch:
7.62 mm
Number of Contacts:
15
Termination Method:
Screw
Operating Temperature:
-55 to 125 °C