BCN164AB331J7 by bi technologies/tt electronics
Image is representational - see mfr. specs
BCN164AB331J7
BI Technologies/TT Electronics
Res Thick Film Array 330 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: BCN164AB331J7
Supplier:
BI Technologies/TT Electronics
Part No:
BCN164AB331J7
COO:
CN
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
Reel
Case Size:
1206
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
4
Number of Terminals:
8
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Power Rating per Resistor:
0.063 (1/16) W
Resistance Value:
330 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C