2300LL-101-V-RC by bourns
Image is representational - see mfr. specs
2300LL-101-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 100uH/51.7uH 15% 1KHz 7.8A 27mOhm DCR RDL
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 2300LL101VRC
Supplier:
Bourns
Part No:
2300LL-101-V-RC
COO:
CN
ECCN:
EAR99
60
Package Type:
BOX
Inductance:
100(OCL)/51.7 uH
Type:
High current
Impedance:
N/A
Lead Pitch:
13.72 mm
Tolerance:
15 %
Technology:
Toroid
Maximum DC Resistance:
27 mOhm
Maximum DC Current:
7.8 A