3006W-1-202LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3006W-1-202LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 5.08 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube ...
DESCRIPTION
Search Keywords: 3006W1202LF
Part No:
3006W-1-202LF
Resistance Value:
2 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
20.57 x 5.08 x 6.35 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C