3223G-1-103E by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3223G-1-103E
Bourns
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 20% 0.125W(1/8W) 11(Elec)Turns (3.9 X 5.32mm) Gull Wing SMD T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: 3223G1103E
Part No:
3223G-1-103E
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
20 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
3.9 x 5.32 mm
Operating Temperature:
-65 to 150 °C