3224J-1-202E by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3224J-1-202E
Bourns
Trimmer Potentiometer - 2K Ohm - 0.25W(1/4W) - 12(Elec)Turns - 4.8 X 5 X 3.71mm - J-Hook - Surface Mount. ...
DESCRIPTION
Search Keywords: 3224J1202E
Part No:
3224J-1-202E
COO:
CR
Resistance Value:
2 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
4.8 x 5 x 3.71 mm
Operating Temperature:
-65 to 150 °C