3224J-1-500E by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3224J-1-500E
Bourns
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 5 X 3.71mm) J-Hook SMD T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: 3224J1500E
Part No:
3224J-1-500E
EAR99
500
Number of Turns:
12(Elec) Tur ns
Termination Style:
J-Hook
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
50 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
4.8 x 5 x 3.71 mm
Operating Temperature:
-65 to 150 °C