3224W-1-102E by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3224W-1-102E
Bourns
Trimmer Potentiometer - 1K Ohm - 0.25W(1/4W) - 12(Elec)Turns - 4.8 X 3.9 X 5.3mm - J-Hook - Surface Mount. ...
DESCRIPTION
Search Keywords: 3224W1102E
Part No:
3224W-1-102E
Resistance Value:
1 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
4.8 x 3.9 x 5.3 mm
Operating Temperature:
-65 to 150 °C