3224X-2-102E by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3224X-2-102E
Bourns
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 5.7 X 5.3mm) Gull Wing SMD T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: 3224X2102E
Part No:
3224X-2-102E
COO:
CR
Resistance Value:
1 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
4.8 x 5.7 x 5.3 mm
Operating Temperature:
-65 to 150 °C