3266P-1-203LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3266P-1-203LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (6.71 X 7.5 X 4.42mm) Pin Thru-Hole Tube ...
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3266P1203LF
Part No:
3266P-1-203LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
100
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
Pin
Resistance Value:
20 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
6.71 x 7.5 x 4.42 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C