3269W-1-105GLF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3269W-1-105GLF
Bourns
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.78mm (6.35 X 6.36 X 8.46mm) Gull Wing SMD T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3269W1105GLF
Supplier:
Bourns
Part No:
3269W-1-105GLF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
REEL
Mounting:
Surface Mount
Number of Turns:
12(Elec) Turns
Termination Style:
Gull Wing
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
1 MOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
6.35 x 6.36 x 8.46 mm
Operating Temperature:
-65 to 150 °C
Switch Option:
No
Number of Elements:
1
IN STOCK: 20
Ships today, if you order in
Buy all 20 in-stock or the regular minimum order quantity of 125