3269W-1-204GLF
BournsTrimmer Potentiometer - 200K Ohm - 0.25W(1/4W) - 12(Elec)Turn - 6.35 X 6.36 X 8.46mm - Gull Wing - Surface Mount. ...
DESCRIPTION
The 3269W-1-204GLF is a 200kR 250mW 1/4-inch square SMD Trimming Potentiometer with 100% tin-plated terminations. The Trimpot® trimming potentiometer features stable, infinite resolution cermet element and 12 turns nominal adjustment angle. Compatible with surface mount manufacturing processes. Operating temperature ranges from -65°C to +150°C.