3269X-1-203GLF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3269X-1-203GLF
Bourns
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.78mm (7.37 X 6.36 X 7.44mm) Gull Wing SMD T/R ...
DESCRIPTION
Search Keywords: 3269X1203GLF
Part No:
3269X-1-203GLF
COO:
CR
Resistance Value:
20 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
7.37 x 6.36 x 7.44 mm
Operating Temperature:
-65 to 150 °C