3292X-1-101LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3292X-1-101LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (11.05 X 3.81 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3292X1101LF
Supplier:
Bourns
Part No:
3292X-1-101LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
50
Package Type:
TUBE
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
25(Elec) Turns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Resistance Value:
100 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
11.05 x 3.81 x 9.53 mm
Operating Temperature:
-65 to 150 °C