3296X-1-503LF
3296X-1-503LF
In Stock: 800
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
3296X-1-503 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3296X-1-503
Bourns
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (11.05 X 4.83 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3296X1503
Part No:
3296X-1-503
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
TW
Resistance Value:
50 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
11.05 x 4.83 x 10.03 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C