3299W-1-500LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3299W-1-500LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 6.1 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3299W1500LF
Part No:
3299W-1-500LF
COO:
CR
Resistance Value:
50 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 6.1 x 11.55 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C
Switch Option:
No
Number of Elements:
1
IN STOCK: 71
Ships today, if you order in
Buy all 71 in-stock or the regular minimum order quantity of 100