3306F-1-201 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3306F-1-201
Bourns
Res Cermet Trimmer 200 Ohm 25% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.4mm (6.81 X 8.1 X 7.62mm) Pin Thru-Hole Bag
DESCRIPTION
Search Keywords: 3306F1201
Part No:
3306F-1-201
Resistance Value:
200 Ohm
Tolerance:
25 %
Temperature Coefficient:
±250 ppm/°C
Dimension:
6.81 x 8.1 x 7.62 mm
Operating Temperature:
-25 to 100 °C