3306W-1-202 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3306W-1-202
Bourns
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 25% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.4mm (6.81 X 8.4mm) Pin Thru-Hole Bag
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3306W1202
Supplier:
Bourns
Part No:
3306W-1-202
COO:
CN
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
BULK
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
2 KOhm
Tolerance:
25 %
Temperature Coefficient:
±250 ppm/°C
Dimension:
6.81 x 8.4 mm
Operating Temperature:
-25 to 100 °C