3309W-1-503 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3309W-1-503
Bourns
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 25% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (9 X 12.5mm) Pin Thru-Hole Bag
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: 3309W1503
Part No:
3309W-1-503
COO:
TW
Package Type:
Bag
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Resistance Value:
50 KOhm
Tolerance:
25 %
Temperature Coefficient:
±250 ppm/°C
Dimension:
9 x 12.5 mm
Operating Temperature:
-25 to 100 °C