3314G-1-200E by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3314G-1-200E
Bourns
Res Cermet Trimmer 20 Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 2.45mm (5 X 6.2 X 2.55mm) Gull Wing SMD T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: 3314G1200E
Part No:
3314G-1-200E
COO:
TW
ECCN:
EAR99
500
Termination Style:
Gull Wing
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
20 Ohm
Tolerance:
20 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
5 x 6.2 x 2.55 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C