3329H-1-202LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3329H-1-202LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (6.35 X 4.57mm) Pin Thru-Hole Tube
DESCRIPTION
Search Keywords: 3329H1202LF
Part No:
3329H-1-202LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
100
Resistance Value:
2 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
4.57 x 6.35 mm
Operating Temperature:
-55 to 150 °C