3329P-1-105LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3329P-1-105LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.35 X 5.82mm) Pin Thru-Hole Tube
DESCRIPTION
Search Keywords: 3329P1105LF
Part No:
3329P-1-105LF
COO:
CR
Resistance Value:
1 MOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
5.82 x 6.35 mm
Operating Temperature:
-55 to 150 °C