3352H-1-102LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3352H-1-102LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 7.62 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Bag ...
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3352H1102LF
Supplier:
Bourns
Part No:
3352H-1-102LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
BULK
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Resistance Value:
1 KOhm
Tolerance:
20 %
Temperature Coefficient:
±150 ppm/°C
Dimension:
8.89 x 7.62 x 9.53 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C