3352H-1-203LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3352H-1-203LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 7.62 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Bag
DESCRIPTION
Search Keywords: 3352H1203LF
Part No:
3352H-1-203LF
Resistance Value:
20 KOhm
Tolerance:
20 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
8.89 x 7.62 x 9.53 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C