3362U-1-504LF
3362U-1-504LF
In Stock: 0
Minimum Order: 250
VIEW PRODUCT
3362U-1-504 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3362U-1-504
Bourns
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.77mm (6.6 X 6.99 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube ...
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3362U1504
Part No:
3362U-1-504
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
CR
ECCN:
EAR99
200
Resistance Value:
500 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
6.6 x 6.99 x 4.7 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C
  This product is NOT RoHS Compliant.  See Alternatives
IN STOCK: 150
Ships today, if you order in
Buy all 150 in-stock or the regular minimum order quantity of 200