3362X-1-204LF
3362X-1-204LF
In Stock: 825
Minimum Order: 250
VIEW PRODUCT
3362X-1-204 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3362X-1-204
Bourns
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.77mm (6.6 X 4.7 X 6.99mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3362X1204
Part No:
3362X-1-204
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
TW
ECCN:
EAR99
200
Package Type:
TUBE
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
Pin
Resistance Value:
200 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
6.6 x 4.7 x 6.99 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C