3386W-1-504LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3386W-1-504LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.15mm (9.53 X 4.83 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Tube ...
DESCRIPTION
Search Keywords: 3386W1504LF
Part No:
3386W-1-504LF
Resistance Value:
500 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 4.83 x 9.53 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C