3400S-1-103L by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3400S-1-103L
Bourns
Rotary Potentiometer - 10K Ohm - 5W - 10(Elec)/10(Mech)Turn - 65.09 X 46.04 X 52.39mm - Solder - Panel Mount.
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3400S1103L
Supplier:
Bourns
Part No:
3400S-1-103L
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
BULK
Mounting:
Panel Mount
Number of Turns:
10(Elec),10(Mech) Turns
Termination Style:
Solder
Power Rating:
5 W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
3 %
Temperature Coefficient:
±20 ppm/°C
Dimension:
65.09 x 46.04 x 52.39 mm
Operating Temperature:
1 to 125 °C