3501H-1-103L by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3501H-1-103L
Bourns
Res Hybritron POT 10K Ohm 10% 2W 10(Elec)/10(Mech)Turns 6.34mm (22.23 X 46.04 X 28.23mm) Turret Panel Mount
DESCRIPTION
Search Keywords: 3501H1103L
Part No:
3501H-1-103L
Power Rating:
2 W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
46.04 x 28.23 x 22.23 mm
Operating Temperature:
1 to 125 °C