4116R-1-332LF
4116R-1-332LF
In Stock: 2,058
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
4116R-1-332 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4116R-1-332
Bourns
Res Thick Film NET 3.3K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/°C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4116R1332
Part No:
4116R-1-332
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
US
Power Rating:
2.25 W
Resistance Value:
3.3 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C