4116R-1-471LF
4116R-1-471LF
In Stock: 1,297
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
4116R-1-471 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4116R-1-471
Bourns
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 2.25W ±100ppm/°C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4116R1471
Supplier:
Bourns
Part No:
4116R-1-471
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
US
ECCN:
EAR99
25
Package Type:
TUBE
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
8
Number of Terminals:
16
Power Rating:
2.25 W
Power Rating per Resistor:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
470 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C