4306R-101-181LF
BournsRes Thick Film NET 180 Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Res Thick Film NET 180 Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
Search Keywords: 4306R101181LF
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Bourns
Part No:
4306R-101-181LF
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
CR
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
35
Package Type:
TUBE
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
5
Number of Terminals:
6
Power Rating:
0.75 (3/4) W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
180 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C