4306R-101-273LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4306R-101-273LF
Bourns
Res Thick Film NET 27K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
DESCRIPTION
Search Keywords: 4306R101273LF
Part No:
4306R-101-273LF
Resistance Value:
27 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C