4306R-101-822LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4306R-101-822LF
Bourns
Res Thick Film NET 8.2K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4306R101822LF
Part No:
4306R-101-822LF
COO:
CR
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
5
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
8.2 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C