4306R-102-104LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4306R-102-104LF
Bourns
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C ISOL Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4306R102104LF
Part No:
4306R-102-104LF
COO:
CR
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
3
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
100 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C