4308R-101-683LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4308R-101-683LF
Bourns
Res Thick Film NET 68K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
DESCRIPTION
Search Keywords: 4308R101683LF
Part No:
4308R-101-683LF
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
7
Power Rating:
1 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
68 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C