4308R-102-153LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4308R-102-153LF
Bourns
Res Thick Film NET 15K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4308R102153LF
Supplier:
Bourns
Part No:
4308R-102-153LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
25
Package Type:
TUBE
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
4
Number of Terminals:
8
Power Rating:
1 W
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
15 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C